|
Misschien heb je je rijbewijs al jaren, maar rijd je amper. Misschien rijd je wel, maar voel je je stiekem vaak gespannen. Of je hebt één nare situatie meegemaakt en sindsdien voelt autorijden niet meer normaal, maar eerder als iets dat je moet doorstaan.
Opnieuw rijlessen nemen klinkt dan als een stap terug. Terwijl het voor veel mensen juist een stap vooruit is. En niet alleen voor bange bestuurders, ook gewoon voor mensen die weer soepel, rustig en zelfverzekerd willen rijden. Dit zijn 3 redenen op opnieuw rijles te volgen.
1. Je hebt (lang) niet gereden en alles voelt ineens…Je rijdt een tijd niet. Door studie, door een verhuis, door kinderen, door een periode zonder auto. Of omdat je altijd met iemand anders meerijdt. En opeens is het vijf jaar later en denk je: ik moet weer gaan rijden. Dan stap je in en merk je het meteen.
De auto voelt breder dan je je herinnert. Het verkeer is drukker dan vroeger. Rotondes lijken ineens ingewikkeld. Parkeren voelt alsof iedereen naar je kijkt. En dat “even invoegen” op de snelweg, waar mensen met 100 plus langs je schieten, ja… dat voelde ooit normaal, maar nu niet meer.
En soms werkt dat, een paar keer. Maar meestal bouw je ongemerkt spanning op. Je rijdt krampachtig, je houdt je adem in, je bent de hele tijd bezig met wat er mis kan gaan. En het gekke is: je kunt technisch best rijden, maar je rijdt niet ontspannen. En dat maakt het zwaarder dan nodig.
Opnieuw rijlessen helpt dan omdat je weer een veilige opbouw krijgt. Niet meteen van nul naar spitsuur in de stad, maar stap voor stap.
2. Je rijdt wel, maar je merkt dat je bepaalde situaties vermijdtJe rijdt gewoon naar je werk, naar de supermarkt, naar familie. Maar je kiest altijd dezelfde route. Je mijdt de ringweg. Je rijdt niet graag in het donker. Je gaat liever niet naar drukke steden. Je parkeert alleen als het ruim is, anders rij je nog een rondje of zoek je een plek drie straten verder.
Dat vermijden is heel menselijk. Alleen het probleem is: vermijden maakt het meestal groter. Je brein leert namelijk dat het gevaarlijk is, omdat je het nooit “afmaakt” met een rustige ervaring. Je stopt voordat je vertrouwen kunt opbouwen.
Opnieuw rijlessen kunnen dan super gericht zijn. Je hoeft niet opnieuw je rijbewijs te halen. Je hoeft niet urenlang basisdingen te doen als dat niet nodig is. Je kunt het juist inzetten als een soort gerichte training. Rijles4u is de Autorijschool in Eindhoven waar ze een opfriscursus aanbieden.
3. Het verkeer is veranderd. En jij ook.Het verkeer van tien jaar geleden is niet het verkeer van nu. En nee, dat klinkt als een opa-opmerking, maar het is wel zo. En daarnaast ben jij veranderd. Je bent ouder, misschien voorzichtiger. Of juist sneller afgeleid. Misschien heb je kinderen en rijd je anders omdat je meer verantwoordelijkheid voelt. Misschien heb je een druk hoofd. Of je merkt dat je reactievermogen gewoon niet hetzelfde voelt als toen je 18 was. Opnieuw rijlessen is dan niet terug bij af, maar het is gewoon bijscholen. |